Samylai | Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos

Samylų seniūnija, garsėjanti savo giriomis ir Kauno marių kraštovaizdžiu, prie „Kaunas 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ prisijungė 2020 m., bet su labai aiškiu tikslu – kūrybinėmis veiklomis apjungti Girionių bendruomenę. 2020 m., pandemijos metai, kraštiečių neišgąsdino ir jų planų nesugriovė, o garsas apie bendruomenės iniciatyvas sklido po visą Lietuvą. Metų eigoje seniūnija surengė net 13 veiklų ir kvietė svečius atvykti į 5 renginius, kurių dauguma buvo skirti žemės meno sričiai. Samylų gyventojai norėjo įprasminti turimų girių grožį ir ramybę bei sukurti jaukią aplinką stebėti saulėlydžiams.

Kraštiečiai kartu su architektais Lilija ir Vytautu Putnomis bendromis jėgomis statė laikiną amfiteatrą Kauno marių pakrantėje, kuris ir buvo pavadintas „Saulėlydžio amfiteatras“. Prie projekto prisidėjusi architektė Lilija teigė, kad tokių projektų ateity reikėtų daugiau. Jie jungia bendruomenę, padeda žmonėms susipažinti, skatina draugystės ryšius.

Talkos savanoris ir vietinis gyventojas Romas Gargasas, projektui išdrožęs „Samylai – šiuolaikinė seniūnija“ ženklą prie amfiteatro ir pagaminęs mažų medinių seniūnijos ženkliukų, pasakojo, kad dirbti projekto metu buvo gera, nes buvo suburta grupelė vienminčių žmonių, kurie atliko viską, kas buvo numatyta.

Rugsėjo pabaigoje seniūnija prie amfiteatro surengė ir savo finalinį renginį – „Bundantis saulėlydis“, kuris kvietė ne tik pasigerėti nesibaigiančia girių ramuma, bet ir sudalyvauti diskusijose apie bendruomenines iniciatyvas, pasigrožėti vietinių gyventojų, menininkų darbų paroda ir pasiklausyti Samylų kraštietės, Milėjos Stankevičiūtės – pirmosios šalyje 2019 metais iškovojusios gražiausio balso titulą muzikiniame projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ ir grupės Baltasis Kiras atliekamos muzikos. Liepų alėjoje veikė ir menų fabrikėlis, kuriame buvo pristatytas tarptautinio pripažinimo sulaukęs projektas „Karantino langai“ (autorė Gabija Vainiutė).

2022 metais, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine, Samylų seniūnija tikisi surengti festivalį apie žemės meno sritį, kurią miestelio bendruomenė populiarino jau „Šiuolaikinės seniūnijos“ projekto metu. Panašu, jog Samylų seniūnijos laukia svaigus kūrybinis skrydis, kuris apjungs meną, bendruomenę ir gamtą bei papuoš šią Kauno rajono vietovę gausa čia gyvenančių ir besisvečiuojančių žmonių šypsenų.

Statistika trumpai. 2020 m. Samyluose vykusiuose veiklose savo idėjas realizavo net 13 menininkų ir profesionalų, buvo surengti 5 renginiai ir 13 veiklų, kurių dalyviais tapo 265 žmonių. Žiūrovų skaičius, kurio sulaukė Samylai 2020 m. – 225. Kūrybiniai procesai pritraukė 4 partnerius. Samyluose buvo sukurtas gamtos grožiu leidžiantis mėgautis vienas išliekamasis kūrinys. Jei norite geriau pažinti šią Kauno rajono vietovę ir/ ar įsitraukti į čia vykstančius kūrybinius procesus, kreipkitės el. paštu: samylaikc@gmail.com.

Už teksto parengimą dėkojame ,,Kaunas 2022″ kultūristėms -savanorėms Emilijai Smilinksiatei ir Aušrinei Vilimaitei!

,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto akimirkas įamžino A. Aleksandravičius ir M. Plepys.

Daugiau informacijos apie ,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Samylų seniūnijoje galite sužinoti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

  1. delfi.lt
  2. 15min.lt
  3. Kaunas pilnas kultūros
  4. 15min.lt