Kulautuva l Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos
2019 19 birželio

Kulautuva – kurortinė Kauno rajono gyvenvietė, įsikūrusi dešiniajame Nemuno krante, 23 km į vakarus nuo Kauno. Miestelio istorija siekia 1364 m. Tarpukariu Kulautuva buvo vienas populiariausių kurortų – upė, miškas, modernūs vasarnamiai ir vilos, restoranai ir gydyklos viliodavo keliautojus iš visos Lietuvos. Daugiau nei pusę tuometinės Kulautuvos gyventojų sudarė žydų tautybės žmonės. Čia 1935 m. pastatyta medinė sinagoga (neišlikusi). Sovietmečiu Kulautuva tapo ramia buvusių sanatorijų gyvenviete. 2017 m. miestelis atgavo kurortinės teritorijos statusą ir visus savo išteklius skiria gyventojų ir atvykstančiųjų rekreacijai bei poilsiui. Kulautuva siekia puoselėti ramią ir natūralią aplinką, apsuptą Nemuno tėkmės ir šimtamečių pušų ošimo.

Šiltuoju metų laiku Kulautuvą galima pasiekti ne tik automobiliu, autobusu, dviračiu, bet ir laivu „Vilkija“ ar keltu „Vytis“. O į miestelyje vykstantį bardų festivalį „Akacijų alėja“, kuris organizuojamas nuo 2000 m., kasmet suplūsta daugiau nei 12 tūkst. lankytojų. Festivalio idėja kilo iš bendruomenės ir ligi šiol įkvepia bei skatina kulautuviečius aktyviai įsitraukti į bendras veiklas, kuriomis siekiama kurti šiandieninę Kulautuvą, kartu nepamirštant turtingos jos praeities.

„Šiuolaikinių seniūnijų“ projekte Kulautuva dalyvauja nuo 2020 m. kovo mėn. Padedama menininkų, bendruomenė jau ieško kūrybiškų būdų tyrinėti savo gyvenamos vietos tapatybę ir pristatyti ją kitiems.

Šias veiklas bus siekiama auginti Kulautuvos kelionėje iki pat 2022-ųjų – Europos kultūros sostinės metų Kaune ir Kauno rajone – ir vėliau.

2020 m. veiklos

Gegužės mėn. Kulautuva sėkmingai atšventė Kaimynų dieną, į kurią įsitraukė net 14 miestelio kiemų ir daugiau nei 200 gyventojų. Apie tai daugiau skaitykite čia:

Birželio mėn. bendruomenė kartu su architekte Rasa Chmieliauskaite pradėjo fotografinį žaidimą-tyrimą „Kulautuva 360°“. Jo metu kulautuviškiai sieks surinkti jų akimis ypatingų miestelio vietų fotografijų kolekciją ir remiantis ja sukurti vietos dvasią atspindintį maršrutą.

Projektą įgyvendina: Kulautuvos bendruomenės centras.

Partneriai: Kulautuvos laisvalaikio salė, Kulautuvos seniūnija, Kulautuvos pagrindinė mokykla.