Karmėlava l Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos

Tai viena didžiausių Kauno rajono seniūnijų. Prisijungus prie “Šiuolaikinių seniūnijų” projekto  2019 m. ir atlikus apklausą paaiškėjo, jog gyventojai išskiria dvi svarbias šios seniūnijos temas: stipri vietos istorija bei jau tradicija tapęs Ramučių roko festivalis. Sužinojus kas labiausiai domina vietinius, buvo nuspręsta stiprinti, plėtoti festivalį ir į jį įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių bei netikėtų vietų. Galutinis rezultatas nustebino ir pradžiugino visus: renginio dalyvių skaičius stipriai išaugo, nes apie jį sužinojo apylinkėse esančių vietovių gyventojai. Pirmą kartą istorijoje,  festivalis išsiplėtė per keturias dienas ir net keturias skirtingas vietas. Festivalyje kasmet pasirodo profesionalūs atlikėjai, padedantys klausytojams pažinti įvairiapusę roko muzikos temą.

2019 metais su seniūnija taip pat dirbo menininkas Artūras Morozovas savo nuotraukomis atpasakojęs istorinę vietos reikšmę. Jis siekė geriau pažinti šią vietovę, bendravo su vietiniais žmonėmis, atkūrė vietos gyventojų istorijas. „Fotografija yra labai tinkama priemonė pažinčiai – atidžiai vaikštai, užkalbini, fiksuoji ir taip savo paties pažintį perduodi dar ir kitiems”, – sakė jis. Kartu su karmėlaviškiais A. Morozovas sukūrė keliaujančią parodą, kurios dėka, šios fotografijos aplankė daugelį kitų Kauno rajono seniūnijų.

Fotografijos tema vystyta ir 2020 m. Su bendruomene šį kartą parodą kūrė Tomas Pabedinskas. Jo fotografijų paroda „subKULTŪRA“, kuria buvo siekiama atskleisti visuomenės įvairovę, bendras vertybes buvo pristatyta įvairiose viešose Karmėlavos seniūnijos vietose. Modeliais galėjo pabūti visi, norėję įamžinti savo ryškią individualybę. „Mes į subkultūrų temą žiūrime gana plačiai ir laukėme ryškiu asmenybių savo išore, taip pat tų žmonių, kurie yra įdomūs ir savo pasaulėžiūra, įsitikinimais. Mums svarbu, kad šios dvi asmenybės dalys derėtų.“, – apie modelius kalbėjo menininkas. Parodos kūrimo metu stengtasi įtraukti tą dalį gyventojų, kurie neįsitraukia į kitas veiklas, atskleisti šios vietovės įvairiapusiškumą.

Nors 2020-ieji renginiams nebuvo itin palankūs, tačiau Ramučių roko festivalis rado išeitį. Rokas įgavo naują formą: po atviru dangumi, automobilių aikštelėje buvo suorganizuota filmų peržiūra. Vienas iš filmų buvo lietuvių kūrėjo Nėriaus Pečiūros pasakojimas apie sovietmečio laikų jaunimą bei muziką, pavadinimu „Jaunimas prieš sovietus“, kiti du „Kino pavasario“ festivalyje pasirodę filmai – „Geri ketinimai“ bei „Vasara“. Roko ir gero kino mėgėjams kino sale tapo duris kultūrai atvėrusi UAB „Hollister Lietuva“ automobilių aikštelė. Renginį pradėjo Lietuvos baikerių klubų šou, fotomenininkų Tomo Pabedinsko ir Artūro Morozovo parodos Karolio Grubio gatvės meno kūrinio pristatymas,  lazerių šou, o drive in kino vakarą vainikavo ugnies pasirodymas. Renginys buvo pritaikytas klausos negalią turintiems asmenims. 2021 m. Karmėlavoje prasidėjo kūrybinių sprendimų priėmimo procesu. Vietos bendruomenė ir ,,Kaunas 2022″ komisija vertino bei balsavo už labiausiai realizuoti norimą Karmėlavos aplinkos meno objektą. Rinkimus laimėjo meno objektas ,,_Skraidantys cepelinai/ _Flying Cepelinai”. Šis meno objektas Karmėlavoje taps Lietuvos bei Liuksemburgo menininkų – A. Šlapiko ir S. Ecker – bendradarbiavimo rezultatu.  ,,_Skraidantys cepelinai/_Flying Cepelinai” meno objektas gali kelti įvairias asociacijas: maisto patiekalas, kuris garsina Karmėlavą, legenda tapusios roko grupės ,,Led Zeppelin” simbolis, bombonešis, orlaivis… Toks meno objekto daugiasluoksniškumas yra viena iš priemonių, skirtų atskleisti įvairialypį Karmėlavos identitetą.

Roko muzika, karinė tematika, istorija ir žmonės yra šios seniūnijos jungiamoji dalis. Iki 2022 m. Ramučių roko festivalis turėtų dar labiau išsiplėsti, turėtų atsirasti daugiau netikėtų parodų, gatvės meno kūrinių, kurie atspindėtų įvairiapusišką Karmėlavos seniūniją. Tai nėra tik „cepelinų sostinė“, tai ilgą laiką slaptos raketinės bazės pašonėje įsikūrusi seniūnija su įdomia, kūrybinga bendruomene ir jos meile muzikai.

Statistika trumpai. 2019 m. 5 naujos verslo partnerystės, 6 muzikos atlikėjai, 50 dalyvių, daugiau nei 2000 žiūrovų. Parodą pamatė apie 700 asmenų, 2 ilgalaikiai kūriniai, 1 renginys. 2020 m. 15 5trauktų partnerių, 1 muzikos atlikėjas, 3 kino filmai, 2030 lankytojų, 11 dalyvių, 8 veiklos, 1 renginys, 2 ilgalaikiai kūriniai. Jei domina “Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veikla Karmėlavos seniūnijoje, kreipkitės el. paštu: ramuciukc@gmail.com.

Už teksto parengimą nuoširdžiai dėkojame “Kaunas 2022″ kultūristėms-savanorėms Emilijai Smilinskaitei ir Aušrinei Vilimaitei!

 

Daugiau informacijos apie ,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Karmėlavoje galima rasti paspaudus žemiau esančias aktyvias nuorodas:

    1. kauno.diena.lt
    2. kauno.diena.lt

Daugiau akimirkų iš Kamrlėavoje vykusių renginių galite išvysti paspaudus žemiau esančias aktyvias nuotraukų albumų nuorodas:

  1. Vytauto V. Landsbergio gitaros melodijos;
  2. Tarptautinis roko festivalis Ramučiuose;
  3. DRIVE IN festivalis ,,Gatvės rokas”;
  4. DRIVE IN festivalis ,,Gatvės rokas” 2020