Kačerginė | Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos
2021-vasario-22

Kačerginė – nuostabi Kauno rajono vietovė, kurią puošia miškas ir tekantis Nemunas. Apsilankius Kačerginėje lengva pasijusti it ramybės oazėje, pasimėgauti gamta – net trumpas pasivaikščiojimas Kačerginėje įkvepia svajoti ir mėgautis gyvenimu. Kačerginėje yra ir dalis dviračio tako, kuris nuo pat Kauno miesto nuveda iki Nemuno pakrantės perlo – Zapyškio bažnyčios. Jaukus Liepų parkas pastaruoju metu džiugina vietos gyventojus ir svečius parodomis po atviru dangumi, netoliese yra prieplauka, kurioje buriasi šeimos, draugų kompanijos, pavieniai žmonės. Prieplaukoje galima rasti suoliukus ir stalus bei griliaus zoną. Pasukus kita kryptimi galima nukeliauti į J. Biliūno aikštę, pasiekti Šaltinių taką. Miestelyje veikia ir sanatorija – tai vienas iš įrodymų, jog Kačerginėje tvyranti atmosfera yra tinkanti dvasiniam ir fiziniam poilsiui. Ne paslaptis, jog Kačerginė yra susijusi ir su svarbiais šalies rašytojais, kurie yra palikę gilų pėdsaką Lietuvos literatūroje bei istorijoje: J. Biliūnas, V. Mykolaitis – Putinas, P. Mašiotas. P. Mašioto pasakų parkelis yra puiki vieta vaikams, o suaugusius nukelia į gražiausią gyvenimo laikotarpį – vaikystę.

Ši Kauno rajono vietovė prie projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ prisijungė 2020 m. ir tikėtina, jog čia „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto kontekste veikiančios veiklos išryškins Kačerginės išskirtinumą, sustiprins vietos bendruomenės ryšį ir kūrybinį potencialą kurti bei organizuoti veiklas, padėsiančias visuomenei Kačerginės unikalumą pažinti iš skirtingų perspektyvų. 2020 m. Kačerginės gyventojai būrėsi į susitikimus, stengėsi atrasti stipriąsias bendruomenės identiteto puses. Gilinantis į Kačerginės bendruomenės gyvenimo ypatumus paaiškėjo, jog Kačerginės gyventojai miestelį mato iš itin skirtingų požiūrio kampų: vieniems tai prestižinis kurortas, kitiems tiesiog gyvenamoji vieta. Nutiesiant tiltą tarp Kačerginei svarbios rašytojų temos ir įvairialypio miestelio suvokimo, kuriuo pasižymi vietos gyventojai, nuspręsta Kačerginėje įgyvendinti projektą, skirtą per rašymą ir fotografiją atskleisti miestelio daugiasluoksniškumą. Praėjusiais metais Kačerginės iniciatyvinė grupė bei „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto komanda sujungė jėgas ir surengė klasikinės muzikos koncertą anksčiau minėtoje prieplaukoje. Tą vakarą miestelis paskendo iškilaus baroko kompozitoriaus A. Vivaldi kūrinio „Keturi metų laikai“ skambesyje. Po sėkmingo koncerto buvo nuspręsta kiekvienų metų vasarą organizuoti pikniką miestelio prieplaukoje, kurio metu vietos gyventojai ir atvykę svečiai galėtų mėgautis kultūra bei menu. Tikimasi, jog 2021 m. Kačerginėje taip pat suskambės klasikinė muzika ir bus pristatyti „Šiuolaikinių seniūnijų“ finalinio projekto, kurį miestelis švęs 2022 m., pirmieji rezultatai.

Jei norite sužinoti daugiau apie Kačerginę ir joje vykdomas „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto veiklas, kreipkitės el. paštu: aisteivanovaite@gmail.com

Nuotraukos: Gediminas Banaitis.