Garliavos apylinkės l Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos

Kauno priemiestyje įsikūrusi Garliavos apylinkių seniūnija prie „Kaunas 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ prisijungė 2019 metais ir iš kitų Kauno rajono seniūnijų išsiskyrė savo netradicinėmis iniciatyvomis bei apylinkinių gyvenviečių įtraukimu į projekto veiklą. Garliaviečiai, norėdami tapti šiuolaikine seniūnija, išsikėlė tikslą atrasti fizines ir prasmines jungtis – bendrąjį identitetą – su apylinkių seniūnijos bendruomenėmis ir vietovėmis.

2019 metais Hugo Herrera Tobón, grafikos dizaineris iš Kolumbijos, sukūrė Garliavos seniūnijos subjektyvų atlasą, kuris atskleidė tris bendruomenes (Juragius, Ilgakiemį ir Sąnašą) vienijantį identitetą. Išsiaiškinta, kad gamta ir nagingi žmonės – šio krašto stiprybė. Metų eigoje bendruomenė kūrė apylinkes vienijantį naratyvą, kuris realizuotas fizinių objektų instaliacijomis, pasakojančiomis bendrą gyvenviečių istoriją. Objektai buvo pagaminti karantino metu pagreitį įgavusiu „Steampunk“ iniciatyvos stiliumi – garliaviečiai buvo skatinami nereikalingus daiktus atiduoti menininkams, kurie iš jų konstruodami meno kūrinius, atiduotus daiktus prikėlė antram gyvenimui.

Agnė Vodčičienė, Ilgakiemio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė teigia, jog projekto metu buvo atrasti krašto menininkai, amatininkai, kolekcionieriai, žmonės mylintys ir kuriantys meną. Taip pat buvo matomas aktyvus naujakurių, jaunų šeimų, įsitraukimas į kultūrines veiklas.

2020 m. finalinis seniūnijos renginys „Istorinis tranzitas“ vyko neįprastoje vietoje – traukinyje, kurio maršrutas (Kaunas-Garliava-Mauručiai-Kaunas) vedė per Garliavos apylinkių seniūnijos gamtoje išsidėsčiusius objektus. Kelionė traukiniu ne tik reflektavo subjektyvaus atlaso atskleistą bendrą identitetą, bet ir atvėrė kitą, Garliavos seniūnijai svarbią temą – šimtmečius teritorija judėjusias kariuomenes, visuomenės veikėjus. Kai kurie maršruto stotelių taškai buvo gyvi personažai, kitur aktyvūs taškai ar mažesni, didesni objektai, įprasminantys įvairias istorijas ir jungiantys Garliavos apylinkes.

2020 m. Garliavos apylinkių seniūnijoje atsirado kelios „Steampunk“ instaliacijos (III forte, Juragiuose, Ilgakiemyje), o 2022-iais metais numatomas ir „Steampunk“ festivalis. 2019-2020 metais seniūnijoje rengtos veiklos ir ypatingas vietinių žmonių ryšys su gamta padėjo pagrindą tolimesniems Garliavos apylinkių šiuolaikinės seniūnijos projekto procesams 2020–2022 metams. Garliavos ateities planuose galima aptikti gyvo maršruto kūrimą, vietinius gidus ir „Steampunk“ dizaino krypties augimą skatinančias veiklas.

Statistika trumpai. Garliavos apylinkėse dirbtuvėse dalyvavo 63 asmenyss. Sukurta virš 80 darbų atspindinčių vietos žmonių buitį, svajones, tai kuo didžiuojasi ar, kas erzina. Visa tai eksponuota Juragių TV ir radijo retransliacijos stotyje. Parodą aplankė apie 220 asmenų. 2020 m. į Garliavos apylinkėse vykusias veiklas įsitraukė 4 partneriai, buvo surengta 18 veiklų ir 1 renginys. Į renginių bei veiklų įgyvendinimo procesus prisijungė 74 dalyviai, buvo sulaukta 90 žiūrovų. Kūrybiniuose ir bendruomeniniuose procesuose dalyvavo 11 profesionalų bei menininkų, buvo sukurti 2 ilgalaikiai meno kūriniai, kultūriniai objektai: instaliacija ir paroda. Norėdami sužinoti daugiau apie Garliavos apylinkėse vykstančias, malonių nuotykių dovanojančias veiklas ir/ ar į jas įsitraukti, nedvejodami kreipkitės el. pašto adresu: ilgakiemis.ls@gmail.com.

Už parengtą tekstą nuoširdžiai dėkojame ,,Kaunas 2022″ kultūristėms savanorėms Emilijai Smilinskaitei ir Aušrinei Vilimaitei!

,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto akimirkas įamžino M. Plepys ir A. Aleksandravičius.

Daugiau informacijos apie ,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Garliavos apylinkių seniūnijoje galite sužinoti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

  1. kauno.diena.lt
  2. 15min.lt
  3. 15min.lt