Ežerėlis | Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos

Durpininkų miestelio pavadinimą įgijusi Ežerėlio savivaldybė prie projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ prisijungė 2020 metais ir visu greitumu pasinėrė į šiuolaikiškus projektus. Metų eigoje miestelio bendruomenė suorganizavo net 7 renginius, pristatė nuotraukų parodą, audiogidą bei apmegztų medžių instaliaciją.

Didžiausias metų projektas, į kūrimo procesą įtraukęs viso miestelio gyventojus – interaktyvus alternatyvios realybės audiogidas po Ežerėlio apylinkes. Kartu su bendruomene dirbęs ir futuristinę viziją seniūnijai pateikęs Žygimantas Kudirkas yra visame pasaulyje žinomas reklamos kūrėjas, avangardinio repo atlikėjas, elektroninės muzikos balsas, taip pat vienas iš įtaigiosios – slemo – poezijos pradininkų Lietuvoje. Menininkas pasakoja audiogidą pasirinkęs dėl to, kad pažintis su miesteliu vaikštant pėsčiomis ir klausant fantazuotų istorijų praturtina realybę ir atskleidžia nematomą miesto sluoksnį, kuris leidžia patirti kažką naujo net tiems, kurie tas vietas gerai pažįsta. Su interaktyviu alternatyvios realybės Ežerėlio gidu galima susipažinti paspaudus čia.

Ežerėlio gyventojai turėjo galimybę dirbti ir su kitais talentingais menininkais: vasaros metu kartu su fotografe Vaida Virbickaite kūrė meninį projektą „Pamatyta tapatybė“. Vietos fotografavai per fotoaparato objektyvą fiksavo bendruomenės narių portretus, o miestelėnai ieškojo neatrastų, Ežerėlio identitetą atskleidžiančių vietų, kurias patalpino virtualiame kataloge. „Fotoprojekto tikslas – atskleisti Ežerėlio identitetą, parodyti bendruomenės darnumą, žmonių individualumą bei padėti pačiai bendruomenei iš naujo atrasti savo seniūniją,“ – teigia V. Virbickaitė. Katalogo nuotraukose susipina portretų ir vietovių nuotaikos, kartu atskleidžiančios, kad Ežerėlis yra ne tik objektai, bet ir jame gyvenantys žmonės. Susipažinkite su Ežerėlio meniniu projektu “Pamatyta tapatybė” paspaudę šią nuorodą.

Projekto metu bendruomenėje buvo įvykdyta ir daugiau iniciatyvų. Viena iš jų: „Pensininkų parkelio“ atnaujinimas. Apleisto miestelio parko medžiai buvo papuošti 10 moterų  nunertomis rankų darbo spanguolėmis, simbolizuojančiomis Ežerėlio seniūniją. Tokiais ir panašiais projektais seniūnija stebino savo veiklumu, o projekto metu išsikeltas tikslas – atskleisti Ežerėlio identitetą, parodyti bendruomenės darnumą, žmonių individualumą bei padėti pačiai bendruomenei iš naujo atrasti savo seniūniją, buvo puikiai išpildytas, o įgyta patirtis bus ir toliau puoselėjama laukiant 2022 metų.

Statistika trumpai. 2020 m. 13 į veiklas įtrauktų partnerių, 19 profesionalų bei menininkų, surengta 19 veiklų ir 7 renginiai, 142 veiklose dalyvavusių asmenų ir 440 žiūrovų bei lankytojų, sukurti trys ilgalaikiai meno kūriniai, kultūriniai objektai. Jei norite sužinoti daugiau informacijos apie Ežerėlyje vykstančias veiklas ir/ ar prie jų prisijungti, kviečiame kreiptis el. paštu: ezereliokultura@gmail.com

 

Už teksto parengimą dėkojame “Kaunas 2022” kultūristėms -savanorėms Emilijai Smilinksiatei ir Aušrinei Vilimaitei!
Projekto “Šiuolaikinės seniūnijos” akimirkas įamžino M. Plepys ir A. Aleksandravčius.

Daugiau informacijos apie “Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Ežerėlyje galite sužinoti paspaudę žemiau esančias aktyvias nuorodas:
1. Kaunas pilnas kultūros
2. 15min.lt

3. 15min.lt galerija