Babtai | Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos
2020-sausio-01

Babtai – unikalus ir savitas miestelis Kauno rajone. Šioje vietovėje nesunku atrasti žavių vietų gamtoje ar stabtelėti prie svarbių statinių. Nuo 2020 m. Babtai prisijungė prie „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto. Tikimasi, jog per šio projekto laikotarpį Babtų vietos gyventojams pavyks atrasti juos vienijančias kūrybiškas idėjas, kurios prisidės prie kultūrinio gyvenimo puoselėjimo. Įdomu tai, jog Babtuose yra gana daug stiprių, kūrybingų žmonių, kurie džiaugsmingai inicijuoja veiklas skirtingose Babtų vietovėse. Kaip bebūtų, „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto tikslas yra kurti bendruomeniškumą, į kultūrinius bei meninius procesus įtraukti kuo daugiau vietovės gyventojų, kuriuos sietų vienybės pojūtis.

Diskusijos, ieškant vieningo sprendimo kultūrinių bei meninių veiklų plėtojimo būdui, užtruko. Nepaisant to, rezultatas buvo pasiektas! Smalsu sužinoti, koks buvo finalinis sprendimas? Įkurti mobilią maisto laboratoriją troleibuse. 2020 m. Babtų gyventojai leidosi į kelionę po receptus – vyko receptų rinkimo susitikimai, kurie tapo svarbiu žingsniu artėjant pagrindinio tikslo link. Bendruomenės susidomėjimas, įsitraukimas bei šypsenos įrodo, jog mobilios maisto laboratorijos kūrimas yra tai, kas tinka Babtų gyventojams ir papildo jų gyvenimą naujomis spalvų gamomis. 2020 m. receptų rinkimui ir kūrybinėmis dirbtuvėms buvo išnaudotas senas troleibusas, kuris buvo atnaujintas iš vidaus ir papuoštas iš išorės. Be kūrybiškų sprendimų troleibuse vietos menininkai sujungė jėgas ir sukūrė 4 suoliukus, kurie yra skirti pažymėti svarbias Babtų vietas ir papasakoti įdomias istorijas arba tiesiog prisėsti, pasinerti į ramybę ir pasigrožėti Babtuose esančiais aplinkos vaizdais. Prabėgę metai buvo paženklinti ir Babtų bei menininko Gabrieliaus Žvirblio užsimezgusia draugyste. G. Žvirblis mato didelį Babtų gyventojų bendruomeniškumo ir kūrybiškumo potencialą, ypač jaunųjų Babtų gyventojų. Tikimasi, jog 2021 m. tęsis G. Žvirblio ir Babtų ryšys, kuris padės gyventojams stiprinti savo bendruomeniškumo identitetą. 2022 m. Babtuose planuojama surengti keliaujantį bendruomeninį maisto festivalį. Akivaizdu, jog priežasčių skirti dėmesio Babtams yra ne viena, kviečiame pažinti šią unikalią Kauno rajono vietovę.

Statistika trumpai. Prie Babtų kūrybiškų bendruomeninių veiklų 2020 m. prisijungė net 14 partnerių, buvo suorganizuotas vienas renginys ir 23 veiklos, kurios įtraukė 237 dalyvius ir apie 300 žiūrovų. Babtuose kūrė 3 profesionalai, menininkai ir buvo sukurti 5 ilgalaikiai meno, kultūros objektai: troleibusas-laboratorija ir suoliukai. Jei norite sužinoti daugiau apie Babtuose vykstančius „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto kūrybinius bendruomeninius procesus ir/ ar prie jų prisijungti, kreipkitės el. paštu: babtukc@gmail.com.

,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto akimirkas įamžino A. Aleksandravičius ir M. Plepys.

Daugiau informacijos apie ,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Babtuose galima rasti paspaudus žemiau esančias nuorodas:

  1. 15min.lt
  2. 15min.lt