Akademija l Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos

Kauno rajono pakrašty įsikūrusi Akademijos miestelio bendruomenė jau trečius metus iš eilės yra aktyviai įsitraukusi į „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektą. Seniūnija projekto metu pasižymėjo ne tik plačiu siūlomų veiklų spektru (surengė daugiau 80 veiklų), bet sulaukė ir didelio žmonių susidomėjimo. Pirmais metais pristačiusi šviesų instaliaciją Marvos forte, praėjusiais metais bendruomenė organizavo renginius ir sukūrė vietinės produkcijos parduotuvę. 2020 metų projekto pabaigą vainikavo bendruomenės narių organizuotas dviejų dalių – dienos ir nakties – renginys. Rugsėjo pabaigoje miestelis kvietė atvykti į Tado Ivanausko sodybą, būtent čia vyko pirmoji renginio dalis – ,,Auginame Obelynę“, kurios metu renginio svečiai dalyvavo obuolių degustacijoje, plenere ir interjero programoje, virė obuolienę bei galėjo įsigyti obelaitę su įskiepyta šakele iš T. Ivanausko sodo. Vakaro programą vainikavo XI (Marvos) forte vienam vakarui įsikūrusi S.A.L.A, kuri nušvietė Akademiją lazerių šviesa, o jau legendiniu tapęs Kauno naktinis klubas „Lizdas“ užtikrino gerą muziką šokiams. Dalyviai galėjo pasimėgauti ne tik šaunia renginio atmosfera, bet ir sudalyvauti mugėje, kuri priminė apie lapkritį įsikursiančią bendruomenės prekių parduotuvę „LOKALI: MADE IN AKADEMIJA“.  Renginio tikslas – sudominti jaunimo auditoriją, kurią vėliau būtų galima įtraukti ir į kitus projektus.

Viena iš pamatinių Akademijos bendruomenės stiprybių – vietoje gaminamos produkcijos įvairovė ir natūralių resursų gausa. 2019 metais sėkmingai pristatytas projektas „Akademijos skonis“ įkvėpė ne tik kurti naujus produktus, bet ir telkti vietos gamintojus ieškoti integralaus, tvaraus ir įtraukaus verslo modelio. Šių metų seniūnijos projekto tikslas atliepia ir pagrindinį „Šiuolaikinių seniūnijų“ siekį – telkti bendruomenę, ugdyti jos kūrybiškumą ir kurti ilgo poveikio rezultatą. 2020 m. lapkričio pabaigoje duris atvėrė Akademijos bendruomenės įkurta tvaraus apsipirkimo parduotuvė „LOKALI: MADE IN AKADEMIJA“, kuri yra pirmoji Lietuvoje parduotuvė, jungianti ne tik vietinius, bet ir visos Lietuvos gamintojus.

Daiva Gavrilčikė, Akademijos bendruomenės centro pirmininkė, viena iš pirmųjų užkūrusių veiksmą seniūnijoje, dalinosi pozityviomis mintimis apie „LOKALI: MADE IN AKADEMIJA“ parduotuvės projektą: „Atsidarymo dieną turėjome 30 gamintojų, patikėjusių mūsų idėja, o per pirmąjį mėnesį prie mūsų prijungė dar 30 lokalių verslų. Gamintojai ir bendruomenės nariai labai patenkinti. Vis daugiau žmonių vertina lokalų verslą, gaminius, tvarumą – trumpąją tiekimo grandinę. „LOKALI: MADE IN AKADEMIJA“ atliepė didžiulį vietinių poreikį turėti dovanų parduotuvę Akademijos miestelyje. Matydami žmonių poreikį, turime daug planų ateičiai. Norime dar labiau praplėsti gamintojų ratą, bet pradžiai mūsų pagrindinis tikslas – išgyventi karantiną.“

Seniūnija ateity tikisi ne tik vietinės parduotuvės augimo, bet ir kultūrinių renginių gausos, nes „LOKALI: MADE IN AKADEMIJA“ parduotuvės didžioji dalis gauto pelno bus skiriama Akademijos bendruomenės kultūrinėms veikloms finansuoti.

2021 metais bendruomenė turi stiprių užmojų į Akademijos kultūrinį gyvenimą įtraukti vietos jaunimą, todėl planuojama organizuoti kūrybinę vasaros stovyklą. Joje moksleiviai įgyvendins ne vieną drąsų projektą kartu su poetu, publicistu, teatro ir kino režisieriumi, vaikų rašytoju Vytautu V. Landsbergiu. Veiklų rezultatai bus pristatyti šių metų rudenį bei taps 2022 metų didžiojo renginio dalimi.

Statistika trumpai. 2019 m. 70 aktyvių dalyvių. Projekto metu bendruomenė išaugo nuo 7 iki 35 aktyvių narių, kurie rašo projektus, ieško įvairių būtų plėsti bendruomenės partnerių tinklą, kurti ir burti bendruomenę. Pirmą kartą vykusiame renginyje apsilankė apie 500 žmonių; 1 ilgalaikis meno kūrinys, 1 renginys, daugiau nei kelios dešimtys veiklų. 2020 m. 125 dalyviai, 900 lankytojų, 4 renginiai, 140 partnerių, 58 veiklos, 10 įtrauktų profesionalų, pritraukta rėmimo daugiau nei 15 tūkst. eurų. Atidaryta pirmoji bendruomenės parduotuvė. Jei norite prisijungti prie Akademijoje veikiančios bendruomenės ir įsitraukti į projektą, kviečiame kreiptis el. paštu: akademijos.bendruomene@gmail.com.

 

Už teksto parengimą nuoširdžiai dėkojame “Kaunas 2022” kultūristėms-savanorėms Emilijai Smilinskaitei ir Aušrinei Vilimaitei!

,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto akimirkas įamžino A. Aleksandravičius ir M. Plepys.

Daugiau apie “Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Akademijoje galite sužinoti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

  1. 15min.lt
  2. kauno.diena.lt
  3. 15min.lt