Fluxus Labas! – bendruomenių laboratorijos, beįsikuriančios įvairiose Kauno miesto ir Kauno rajono vietose. Fluxus agentai siekia surasti vietos talentus, atskleisti jų potencialą, sudaryti sąlygas vietos žmonėms kūrybiškai save išreikšti, tarpininkauja tarp bendruomenių ir kultūros įstaigų.

Fluxus Labas!

Tai bendruomenės laboratorijų programa, kurioje vyksta vietos gyventojų idėjų, požiūrių ir patirties apykaita, skatinamas kūrybiškas dialogas, kuriantis ryšius ir pokyčius. Nuo 2018 iki 2022 metų Kaune ir Kauno rajone planuojama įkurdinti apie 35 kūrybines laboratorijas, vienijančias mikrorajonų gyventojus bendriems kūrybiniams ir bendruomeniniams veiksmams, kur idėjos vienijančios kaimynus, pažįstamus ir ne visai siekia išvysti dienos šviesą. Fluxus Labas! programa žada daug netikėtumų – nuo Fluxus festivalio iki susitikimų kiemuose, kartais užmirštose ar gerai žinomuose vietose, svarbiausia – mes siekiame, jog kauniečiai burtųsi ir kurtų drauge!

Kodėl Fluxus?


FLUXUS – tai gyvenimo stilius, gyvenimo būdas”, taip fluxus įvardino šio judėjimo pradininkas, kaunietis, Jurgis Mačiūnas. „Fluxus Labas!“ koncepcija primena apie Jurgio Mačiūno ir kitų Fluxus menininkų bandymus ištrinti ribas tarp meninės veiklos profesionalumo, elitizmo ir paprasto / kasdienio bei žaismingo kūrybiškumo. Juk pats žodis fluxus, lotynų kalba reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. Visi kaip vienas platformos bendruomenių laboratorijai iškart prigijo „Fluxus labas!“ pavadinimas, kuris yra kvietimas kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, kurti, pokštauti ir džiaugtis kasdieniais netikėtumais drauge įsitraukiant į bendruomenines veiklas.

Kas yra Fluxus agentas?


Bendruomeninės kultūros skatintojas ir aktyvintojas, pokyčių katalizatorius, kūrybiškas „tinklintojas” bei fluxus laboratorijų fasilitatorius. Agentas veikdamas savo teritorijoje (geriausiai kur pats gyvena ar dirba) apjungia ir padeda išryškinti bendruomenių savitumus, talentų matomumą. Ieško būdų sujungti ir įtraukti žmones, padėti jiems palaikyti savo veiklas ir jas stiprinti. Agentas – savo veiklos teritorijos atstovas Kaunas 2022 programoje, siekiantis burti kūrybiškus žmones bendrom veiklom. Fluxus agentai neabejoja tuo, kad kiekviename Kauno miesto mikrorajone ir kiekvienoje Kauno rajono gyvenvietėje slypi savita kultūra, kuriama ten gyvenančių žmonių. Jie mezga ryšius tarp bendruomenių iniciatyvų ir organizacijų, domisi, kokie bus šio bendradarbiavimo rezultatai.


Kiekvienas kuriame savo aplinką drauge! Tad įsileisk netikėtumus į savo gyvenimą ir atrask, kaip Tu gali prisijungti prie Fluxus Labas! veiklų.

Sužinok daugiau:  Facebook  Instagram

Rašyk : greta@kaunas2022.eu Iki netikėtų susitikimų!