Programos „Fluxus kiemas“ tikslas – ugdyti dalyvaujamąją kultūrą Kauno miesto mikrorajonų ir Kauno rajono seniūnijų kiemuose bei didinti bendruomeninių menų (menininkų dirbančių su vietos bendruomenėmis) žinomumą bei plėtrą Kaune ir Kauno rajone.

Fluxus kiemas

Programa siekiama skatinti vietos bendruomenes inicijuoti pokyčius jų artimiausioje gyvenamojoje viešoje ar privačioje erdvėje – kiemuose. Kiemas – tai vieta, kur galima susirinkti, susitikti, bendrauti, duoti, gauti ir dalintis. Tai vieta, kur galima kurti – kurti drauge.

Vietos bendruomenei, bendradarbiaujant su jaunaisiais menininkais, kiemas gali atgyti ir tapti vieta, kuri išjuda iš rutinos bei kasdienybės, kuri sužadina vaizduotę, kur smagu išeiti ir dalintis tuo, kas kiekvienam svarbu.

„Fluxus kiemo“  programos tvarka:


Kvietimas kiemams

Vyksta atviras kvietimas Kauno miesto ir Kauno rajono kiemams. Gali dalyvauti kiemo bendruomenės, kurios nori į savo kiemą įsileisti netikėtumą, nuotykį ir išjudėti iš rutinos drauge su kaimynais. Kvietime prašoma išreikšti norą dalyvauti ir pateikti bent 4 kiemo nuotraukas iš įvairių rakursų. Kvietimas platinamas Kaunas 2022 svetainėje, socialiniuose tinkluose ir Fluxus agentų pagalba. Atrenkami 2 kiemai.

Kvietimas: nuo kovo 18 d. iki balandžio 22 d.

Kvietimas menininkams

Vyksta atviras kvietimas jauniesiems menininkams, norintiems kartu su kiemo bendruomene kurti Fluxus kiemą (kitokį, netikėtą, nerutinišką ir t.t.). Jaunųjų menininkų tikslas – suburti vietos bendruomenes bendrai kūrybai, atliepti kiemo bendruomenės įvardintus iššūkius (ar iššūkį), skatinti aktyviai prisidėti ir dalyvauti meniniuose-bendruomeniniuose procesuose bei sukurti baigiamąjį produktą (performansas, instaliacija, landšafto dizainas ir t.t.). Atviro kvietimo metu, menininkų prašoma pateikti savo idėją kiemui, nurodant, kaip ji siejasi su kvietimo koncepcija, preliminarius eskizus, aprašymus ir kitą aktualią informaciją, menininko biografiją ir jau įgyvendintus meninius projektus. Atrenkami 2 menininkai.

Kvietimas nuo gegužės 15 d. iki birželio 17 d. ČIA.

Rezultatai:

Programos „Fluxus kiemas“ galutinių darbų pristatymai vyksta rugsėjo 7 d. Fluxus festivalio metu. Visi projektai turi būti įgyvendinti iki rugsėjo 7 d.

Kas yra kiemas?

Tai erdvė, kurią supa gyvenamieji namai: blokiniai namai, kotedžai, privatūs namai. Kiemu laikoma erdvė kurią kuria draugiški ir aktyvūs kaimynai, tokiu atveju kiemas gali būti naujakurių kvartalo gatvė, senamiesčio gatvelė ir t.t.