KAS YRA FLUXUS?


Fluxus (lot. tėkmė, apykaita) – praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje kauniečio Jurgio Mačiūno pakrikštyta meno kryptis, prieštaraujanti meninės veiklos elitizmui ir kultūros užrakinimui muziejuose. Judėjimas, nuvilnijęs per visą pasaulį, skelbia meną priklausantį visiems, nepavaldų vyraujantiems standartams ir kritikų nuomonėms.

FLUXUS FESTIVALIS


Fluxus festivalis žadina Kauną nuo 2018 metų, kviesdamas Kauno miesto ir rajono gyventojus ir svečius kartu kopti į Parodos kalną persirengus netikėtais, fluxus įkvėptais kostiumais. Festivalio dalyviai susitinka Fluxus pradininko Jurgio Mačiūno skvere ir keisčiausiais būdais kopia į Parodos kalną: atbulomis ar ant rankų, nešant dėdę ar auksinę žuvelę, su riedučiais ar banglente… Čia įmanoma viskas, ką paliepia dalyvių fantazija.

Užkopę ant kalno dalyviai įsitraukia į (ne)tikėtą ir (ne)paprastą meninį bendruomeninį veiksmą, kurį kuria Kauno miesto ir rajono bendruomenės. Festivalis kviečia švęsti nuolatinį judėjimą ir norą kilti, kopti, keistis:

Iš laikinumo – į šiuolaikiškumą;

Iš centro – į paraštes;

Iš kasdienybės – į netikėtumus;

Iš aikštės, į kurią negalima patekti – į spektaklį, kurio negalima pamatyti.

PAMATYK


PRISIJUNK


Fluxus festivalis atviras visiems –  „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“  festivalio dienos metu kviečia švęsti bendruomeniškumą ir paversti šią dieną tikra visų kauniečių ir Kauno rajono gyventojų susibūrimo bei draugystės švente.  

Ateik pats  ir pavadink kaimyną! 2022 metais Parodos kalną šturmuosim rugsėjo 10 dieną. 

Turi klausimų? Nori prisidėti prie festivalio organizavimo?  Rašyk fluxus@kaunas2022.eu