Data

Spa 09 2020
Expired!

Laikas

17:00 - 19:00

Bendruomenių iniciatyva „Laiškai planetai“

Tvaraus dizaino ir gaivios aplinkos entuziastas, Kaunas 2022 ambasadorius Giedrius Bučas bei Kūrybos kampas 360 rugpjūčio 15 dieną pradėjo darnos ir tvarumo žygį Pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!”, kuris aprėps 1200 kilometrus bei truks net 80 dienų! Šio žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Surinktos šiukšlės bus analizuojamos, skirstomos į dažniausiai randamų atliekų kategorijas, o tuomet – visuomenė, verslas, mokslininkai ir valstybinės institucijos bus kviečiamos ieškoti sprendimų prevencijai.
Kaunas 2022 taip pat prisideda prie šios iniciatyvos ir tvarumo žinutę skleis paskaitomis, diskusijomis Kauno miesto erdvėse bei padės žygio metu užgimusiai meninei instaliacijai „Vartojimo dėlionė“ augti.
Instaliacija „Vartojimo dėlionė“ – tarsi žygio radinių mozaika, simbolizuojanti įveiktas atkarpas ir jo metu surinktas atliekas. Instaliacija augs ir pildysis sulig kiekviena įveikta žygio atkarpa.
Instaliacija atvaizduos Lietuvos kontūrą pasitelkiant armatūrinius kubus, kurie bus papildomi viso žygio metu renkamais aštuoniais šiukšlių tipais – plastikiniais maišeliais, plastikiniais buteliais, rūkorių atliekomis, transporto atliekomis, vienkartiniais puodeliais, tetrapakais, daugiasluoksnėmis maisto pakuotėmis ir kitais įdomiais radiniais. Kartu bus fiksuojama surinktų šiukšlių statistika įvardijant rinkimo datą, regioną, atliekų svorį bei vienetų skaičių.

Bendruomenių programa Fluxus Labas spalio 9 dieną miestiečius kvies netikėtais ir gamtai draugiškais būdais rašyti laiškus – kaimynams, gamtai, pasauliui. Kalbėsime apie ekologijos ir vartojimo iššūkius mūsų gyvenime, kaip kiekvienas gali tapti pokyčių iniciatoriumi savo artimoje aplinkoje – savo kieme ar rajone.

Facebook nuorodą rasite čia

Add comment

Privacy Preference Center