Akademija l Šiuolaikinė seniūnija

Šiuolaikinės seniūnijos
2019 September 28

Projektą vykdo Akademijos bendruomenės centras ABC, Akademijos seniūnija.

Pusmetį bendruomenė vykdė savo gyventojų poreikių tyrimą, rinko istorijas ir atsiminimus. Jų metu paaiškėjo, kad didžioji dalis žmonių didelius sentimentus jaučia XI (Marvos) fortui, kuriame veikė pliažas, buvo įprasta leisti laiką su šeimomis ar įsimylėti. Po ilgų diskusijų buvo nuspręsta šioje vietoje nestatyti fizinių objektų, saugoti natūralią aplinką, tačiau išliko poreikis permąstyti vietos reikšmę šiandien, paskatinti žmones čia sugrįžti.

Pasirinkta meninė priemonė – interaktyvi šviesos lazerių instaliacija. Ją rugsėjo 22 d. kartu su bendruomene kūrė menininkai Linas Kutavičius ir Linas Ramanauskas (http://www.lightforms.lt). Įranga montuojama ant vandens bokšto stogo, šviesos instaliacija bus nukreipta į forto „vartus“ ir aikštelę. Objektas švies 20 val. per savaitę visus metus.

 

Statistika trumpai: 70 aktyvių dalyvių. Projekto metu bendruomenė išaugo nuo 7 iki 35 aktyvių narių, kurie rašo projektus, ieško įvairių būtų plėsti bendruomenės partnerių tinklą, kurti ir burti bendruomėnę. Pirmą kartą vykusiame renginyje apsilankė apie 500 žmonių.

Jei norite prisijungti prie Akademijoje veikiančios bendruomenės ir įstraukti į projektą susisiekite su akademijos.bendruomene@gmail.com