Projektas 23/30 l Kauno centras


Miesto erdvė gali skatinti kūrybą, bendravimą, kultūrinę veiklą ir mažinti socialinę atskirtį. Tuo neabejodami tiki ir iniciatyvos „Projektas 23/30” autoriai. Ši iniciatyva siekia prikelti apleistą kampą ties Gedimino g. 30 ir Kęstučio g. 23 bendruomenės gyvenimui. Galutinis projekto tikslas – prikelti minėtą kampą bendruomenės gyvenimui, įgyvendinant bendruomenės sukurtą meninę ir funkcinę viešosios erdvės viziją, kuri atitiktų įvairių asmenų poreikius, skatintų socializaciją ir galėtų tapti kūrybinės veiklos vieta.

Pokalbiai su Centro bendruomene parodė, jog labai reikia vietos, kur žmonės galėtų susitikti, kur vyresni žmonės galėtų prisėsti ir pabūti kartu, kur aplinkinių įstaigų atstovai gražiu oru galėtų išeiti papietauti, kur galėtų koncertuoti gatvės muzikantai ar vykti kultūriniai renginiai. Minima erdvė yra vieša, tačiau apleista ir kol kas funkcionuoja kaip improvizuota automobilių stovėjimo aikštelė, o bendruomenė norėtų šią erdvę atsikovoti. Įtraukiant gyventojus į kūrybines dirbtuves ir dialogą apie jų santykį su miesto erdve bei vienas kitu, šis projektas sukurs miesto erdvės viziją, kuri atspindės bendruomenės identitetą bei skatins bendruomenės būtį. Dirbtuvių metu viešosios erdvės dialogas taps atspirtimi auginti bendruomenės narių solidarumą, stiprinti bendruomenės ryšius.

Projekto įgyvendinimui reikia fasilitatoriaus, kuris vestų bendruomenės konsultacijas bei menininkų, kurie sukurtų vizualizacijas ir vaizdo instaliaciją bei fotomeniniko, kuris dokumentuos procesą ir sukurs foto instaliaciją.