Atviras kvietimas: KURKIME KARTU, KARANTINO METU | Prosenelio kambarys

Kurkime kartu, karantino metu! #fluxuslabas

UŽSUKIME Į PROSENELIO KAMBARĮ… INSTAGRAME

Kauniečių namuose būna tokios palėpės, sandėliukai, kambariai, kuriuose jau seniai niekas nesilanko. Atrodo, kad juose vis dar gyvena jūsų proseneliai. Kartais jie būna spintos stalčiaus dydžio. Kartais – raižytos dėžutės. Ar voko.

Ir mes žinome, kad ne vienuose namuose ten saugomos senos Kauno namų ir jų kambarių nuotraukos. Galbūt apie juos turėjote klausimą, į kurį neturite atsakymo? Kodėl kambaryje tokie baldai, tapetai, dekoras? Dabar atėjo laikas šiuos klausimus užduoti.

Kaip žinia, visos karantino rekomendacijos skelbia „ Lik namuose“, o mes pridedam – “Lik lik, bet nesėdėk dykas”. Ta proga kviečiame aktyviai prisijungti prie Jono Oškinio ir „Unikalaus paveldo“ karantino metu įkurto naujo „Instagram“ puslapio „Prosenelio kambarys“, kuriame bus skelbiamos 1918 – 1940 metų Kauno interjerų nuotraukos. Ir svarbiausia – savanoriškai talkinantys profesionalai menotyrininkai ir dailėtyrininkai pasidalins savo įžvalgomis apie nuotraukose matomas detales bei paaiškins, kodėl „tada“ buvo tokios kėdės ir stalai, kaip žmonės puošė savo būstus, kas buvo autentiška. Turite klausimų apie savo šeimos nuotraukas – ieškokime atsakymų drauge!  Tikimės, kad taip pasijusite daugiau sužinoję apie tuometinio Kauno vidų. Ir taip patys praturtėję viduje!

Jei jūsų aplinkoje išlikę prosenelių interjero detalių, kviečiame jas nufotografuoti (arba tiesiog nuskanuoti turimas senas fotografijas) ir įkelti į komentarus arba siųsti el.paštu unikaluspaveldas@gmail.com. Dabar pats laikas sužinoti daugiau apie tai, kas supo jūsų protėvius!

Tai dar ne viskas – Jonas Oškinis įsipareigoja visus, atsiuntusius ar paskelbusius komentaruose savo fotografijas, kai tik bus galima, pakviesti į nemokamą ekskursiją apie Laikinosios Sostinės gyvenimą ir skonį! 

Visų iniciatyvų metu skatiname likti namie ir sekti valstybės nurodymus. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/koronavirusas/informacija-visuomenei

–EN

Together create, when we isolate!  #fluxuslabas

During our initiatives we ask you to stay at home and follow the state orders. More information: http://sam.lrv.lt/koronavirusas/informacija-visuomenei