Kvietimas menininkams teikti pasiūlymą „Svajonių pašto“ instaliacijai

VšĮ „Kaunas 2022“ (Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022) Bendruomenių programa skelbė viešą bendruomeninių iniciatyvų konkursą „Visi kaip vienas“, kurio viena iš nugalėtojų tapo VšĮ „Meda Project“ su savo idėja bendruomeninei instaliacijai „Svajonių paštas“. 

Daugiau apieVšĮ „Meda Project“:

Esame VšĮ „Meda Project“. Jau dešimtus metus teikdami daugiafunkcines paslaugas šeimai, sėkmingai įgyvendindami psichoedukacinius, socialinius, kultūrinius projektus, organizuodami emocinio intelekto ugdymui skirtas akcijas, šeimoms tapome  daugiau nei įstaiga, o kartais – daugiau nei šeima. Mūsų išskirtinumas ir kokybės granatas – nuoseklus ir struktūrizuotas paslaugų teikimas užtikrinant jų tęstinumą. Respublikiniu mastu organizuodami ir įgyvendindami emocinei šeimos ūgčiai skirtus projektus ir veiklas, užtikriname paslaugų prieinamumą visoms Lietuvos šeimoms įskaitant regionus. Įstaigos veikla grindžiama altruistinėmis, visuomenei naudingomis idėjomis, siekiant bendro tikslo – vaiko bei jo šeimos emocinės gerovės.

 

Apie pačią bendruomeninę iniciatyvą aprašo VšĮ „Meda Project“:

Naujausia mūsų iniciatyva, kurios tikslas kultūros ir meno dėka įgalinti ir suburti Žaliakalnio bendruomenę pavadinta „Svajonių paštu“. Ši iniciatyva kilo iš mūsų pačių svajonių. Nuo pat VšĮ „Meda Project“ įsteigimo mes dirbame su unikalia, į UNESCO meno paveldą įtraukta tapymo ant vandens technika – Ebru.

Ieškodami jaukiausios vietos Kauno „Ebru Art“ studijai keitėme net keletą erdvių miesto centre. Visgi mūsų svajonė buvo su šeimomis susitikti ypatingą aurą turinčiuose namuose. Mūsų socialinė veikla skirta visos šeimos emocinio intelekto lavinimui, tai reiškia nuolatinį darbą su savo mintimis. Tad simboliška, kad mūsų pačių mintys atvedė į  Minties rato gatvę Žaliakalnyje. Ši teritorija Kauno miesto istorijoje visuomet buvo savita ir ypatinga erdvė. Šiai gatvei suteiktas ir UNESCO kultūros paveldo statusas. Šypsomės, nes mūsų svajonė išsipildė su kaupu – dirbame su į UNESCO meno paveldą įtraukta technika, į UNESCO kultūros paveldą įtrauktoje gatvėje, kultūros paveldo statusą turinčiame rąstiniame name.


VšĮ „Meda Project“ komanda yra pasirengusi padėti realizuoti ir žmonių svajones. Tai darysime apjungiant Ebru meno terapiją, neurolingvistinio programavimo metodą (NLP) bei senąją budistų filosofiją. Žaliakalnio bendruomenės narius su savo svajone išsiųsti laišką visatai kviesime jau nuo rudens.

Tam, kad galėtumėm išsiųsti laiškus visatai, reikalinga „Svajonių pašto“ instaliacija.

Apsilankiusių užsiėmimuose svečių troškimai, kartu su norimu jų įgyvendinimo terminu, bus užrašomi ant parengto debesies formos papiruso. Tuomet kūriniai bus iškeliami nuo vandens paviršiaus. Vėliau išdžiovinti ir įlaminuoti keliaus į „Svajonių paštą“.

Kas tas „Svajonių paštas“? Jau tūkstančius metų budistų kultūroje vėjyje plevėsuojančios vėliavėlės – įprastas turistų akiai reiškinys. Budistų filosofijoje tikima, kad vėjyje plevėsuojanti ir dar žmonių perskaitoma informacija yra nešama aukštyn ir išsipildo realybėje. Kauno „Ebru Art“ studijoje sukurti svajonių laiškai bus kabinami Minties rato gatvėje – ant „Svajonių pašto“ instaliacijos (galimai tarp senųjų liepų). Tikime, kad tūkstantmečius skaičiuojančios tradicijos sujungtos su šiuolaikinėmis metodikomis pastūmės Žaliakalnio bendruomenės svajones į išsipildymą.

Tokiu būdu Žaliakalnio bendruomenės narius raginsime būti drąsiems svajotojams. Šis jausmas suburs ir pakvies įsiklausyti į savo vidinius poreikius. Tikime, kad „Svajonių pašto“ pagalba Minties rato gatvę paversime tokia erdve, kurioje norėsis sulėtinti žingsnį, stabtelti, grožėtis ir skaityti vieni kitų spalvingas svajones. Greičiausiai pamatysime, kad savo svajonėmis ir troškimais mes esame panašūs, o kartu ir skirtingi – kaip tie danguje plaukiantys debesys.

 

Kviečiame menininkus dalyvauti konkurse, kurio tikslas sukurti bendruomeninę „Svajonių pašto“ meninę instaliaciją greta Kauno „Ebru Art“ studijos esančiame kieme arba studijos pastato apipavidalinimą. VšĮ „Meda Project“ tikslas – kad ši instaliacija ar pastato apipavidalinimas turėtų išliekamąją meninę vertę, būtų mobilus, atitiktų Žaliakalnio teritorijos stilistiką, padėtų suprasti „Svajonių pašto“ esmę bei padėtų burti vietos bendruomenę, atlieptų jų poreikius.

Instaliacijos idėjai ir įgyvenimui skirta 2 000 Eur.

Pasiūlymų ir preliminarių vizualizacijų lauksime iki rugsėjo 16 d. 12:00. Registracijos forma ČIA.

Iškilus klausimams rašykite: greta@kaunas2022.eu.

 

Instaliacijai galimos vietos: