Nuo barakų iki P.A.R.A.K.O.

Kviečiame į lobių medžioklę → NUO BARAKŲ IKI P.A.R.A.K.O.

1940 m. prasidėjus sovietinei okupacijai Šančiuose buvo pastatytos pigių butų kolonijos, vadinamieji barakai, išlikę iki šių dienų. Tik nedaugelis iš kauniečių žino apie jų egzistavimą, o pagaliau apsilankiusieji žavisi savotiška egzotika, bei „kaimiška” atmosfera mieste.
Projektas „Nuo Barakų iki Parako” kuriamas su tikslu supažindinti su šia istorine bei unikalia vieta.
Barakuose gyveno rašytojas satyrikas Jurgis Gimberis, Kaunui padovanojęs legenda tapusią frazę: „Ir Kaune galima gyventi“. J. Gimberis savo knygoje „Barakų bliuzas” su humoru aprašė Šančių personažus, bei jų gyvenimo būdą.
„Nuo Barakų iki Parako” – tai žemėlapis, padedantis apsilankyti bei patirti Barakų žavesį su nuotykiais. Žemėlapio pagalba galima rasti šešias unikalias ir koordinatėmis pažymėtas vietas, kuriose paslėptos lobių dėžutės, su galimybe iš jos pasiimti atminimui patikusią smulkmeną. „Nuo Barakų iki Parako” tai žaidimas, skirtas aktyviam rajono pažinimui, ieškant lobių tu nejučia patiri rajono dvasią, per patirtį, nes lobio ieškojimas verčia įdėmiai stebėti, dairytis, ieškoti, galima atrasti ne tik lobius, bet ir įdomių rajono detalių, neįprastų derinių, paslapčių. Galutinis kelionės taškas – Parakas, kuriame vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – parodos, koncertai, performansai, maisto ragavimas, šokiai, bendruomenės susitikimai.
Maršrutas pritaikytas tiek keliauti pėsčiomis, tiek dviračiais. Šalia žemėlapio pridedamas Šančių receptų zinas (jį kviečiame atsispausdinti ir susilankstyti, kaip nurodyta).

Žemėlapį rasite lobių bibliotekėlėje priešais karių kapines Ašmenos 1-ojoje gatvėje https://goo.gl/maps/bfd9zjLpbMsSwu7s6 arba susisiekę su Greta Duobiene / Goda Karbonskyte (greta.duobiene@gmail.com, goda.karbon@gmail.com), kurios kartu su Šančių bendruomene kūrė šį žemėlapį.

Žemėlapis

Receptų zinas