Masiulio g. 12 ir 14 l Fluxus kiemas

Masiulio g. 12 ir 14 namų gyventojai yra nuostabus pavyzdys, kaip galima patiems priėmus atsakomybę keisti savo aplinką – ir ne tik kiemo išvaizdą, patogumus, bet svarbiausia atmosferą ir bendruomeninį jausmą.
Bendruomenės projektas, padedamas bendruomeninių menininkių, įgavo ne tik emocinį, bet ir fizinį pavidalą!

Šių namų gyventojai yra labai suinteresuoti padaryti savo kiemą patrauklų ir patogų gyventi. „Fluxus kiemo“ projektas, kurio metu atrinktos menininkės, dirbdamos kartu su gyventojais siekia suformuoti bendrą kiemo viziją ir dalį jos įgyvendinti.

 

Rugpjūčio 12 d., pirmojo menininkių susitikimo su gyventojais metu, buvo išsiaiškinti jų norai ir poreikiai, pagal juos susidaryta preliminari kiemo tvarkymo programa. Būtinos spręsti zonos – bendruomenės susirinkimo zona (mini amfiteatras, suoliukai, stalas), skalbinių džiovimo zona (pakeisti vietą ir sumažinti), vaikų žaidimų zona (smėlio dėžė, supynės ir kt.), apželdinimas (šalinami krūmai, sodinami plotai, gėlynai), pėsčiųjų takeliai, apšvietimas.

Atsižvelgiant į anksčiau išvardintus gyventojų pageidavimus meninkės parengė tris T. Masiulio g. 12 ir 14 namų bendro kiemo atgaivinimo koncepcijas – funkcinis zonavimas ir apželdinimas. Jos pristatytos susitikimo su gyventojais metu, rugsėjo 12 d. Gyventojams priimtiniausias variantas buvo „Koncepcija 2“, kuriame vaikų zona numatyta kiemo centrinėje dalyje, performuoto reljefo amfiteatras pietinėje kiemo dalyje ir gėlyno „banga“ apjuosianti svarbiausius kiemo elementus.

„Fluxus kiemas“ projekto darbus, kiek leidžia fizinės jėgos ir kompetencija, vykdo patys gyventojai drauge su projekto menininkėmis.

Menininkės: kraštovaizdžio architektė Erika Jurevičiūtė ir architektė Ingrida Povilaitienė. Dalyviai: Menininkės bei T. Masiulio g. 12 ir 14 namų gyventojai. Gyventojų atstovas Deividas Šatikas.

 

„Fluxus kiemas” projektas siekia ugdyti dalyvaujamąją kultūrą Kauno miesto mikrorajonų ir Kauno rajonų seniūnijų kiemuose, skatinti bei drąsinti bendruomenes bendradarbiauti su vietos ir užsienio menininkais kuriant kūrybišką kiemo aplinką, ugdyti ir skatinti bendra-kūrybos principus bei didinti bendruomeninių menininkų žinomumą.

 

Nuotraukos: Sandra Veprauskienė