Sveikiname laimėjusias VISI KAIP VIENAS bendruomenių iniciatyvas!

Baigėsi beveik 3 savaites trukęs balsavimas už geriausias bendruomenių iniciatyvas Kaune ir Kauno rajone. Daugiausiai komisijos ir visų, aktyviai www.visikaipvienas.lt svetainėje balsavusių palaikymo sulaukė 5 bendruomenių idėjos, sveikiname!

 

Svajonių paštas l Žaliakalnis

Ši idėja įveiklins naują Kauno erdvę – Minties rato gatvę. Tai jauki ramybės oazė miesto centre. Autentiškas jos išplanavimas įtrauktas į Unesco paveldą, kartu su visa šios gatvės medine architektūra. Atvykusieji čia pasivaikščioti galės sudalyvauti „Svajonių pašte”, kuris nukels į didingus Kauno miesto tarpukario laikus.

„Svajonių paštas“ Kauno Minties rato g. 10 namą ketina paversti jaukia visuomenine šeimų erdve, kurioje visi norintys galės: 1. Atvykti į terapinę konsultaciją, kurioje išsigrynins savo svajonę(es); 2. Įsilaminuoti papirusą su savo svajonėmis bei nukeltais, ant vandens paviršiaus perteiktais tikslais (EBRU); 3. Pakabinti savo svajonę „Svajonių pašte“ ant dviejų senų liepų, kurios nuo senų laikų garsėja kaip stipri energetinė vieta. Šios dvi liepos pataps vieninteliu „Svajonių Paštu“ Kaune ir Lietuvoje!

„Svajonių paštui“ bus suteiktas palaikymas meninei pašto instaliacijai sukurti.

 

Kartų dialogas  l Akademija

Kartų dialogas   Kaip pakviesti kartas dialogui – natūraliu, lengvu, laisvu pokalbiu? Pakviesti „pažaisti“. Bendra tema, lengva žaisminga iniciatyva su nuostaba – „ar gali būti taip paprasta“, žadinant smalsumą ir diskusiją – „kaip tai veikia“ ir įveikiant dar kelis

steriotipinius baubus – „aš nemoku, nesugebu“, „neturiu tam laiko“. Buitinis paprastumas – didžiausias atvirumas ir meilė, kurioje gimsta šedevrai. Mūsų idėja – suorganizuoti talką, surinkti derliaus perteklių ir pagaminti „Akademijos skonio“ produktų. Receptus kursime kartu su bendruomenės nariais. Akademijos unikalumas – gamtos grožis, kiek čia auga skirtingų augalų, kokios jų savybės, lotyniški pavadinimai, charakteriai…

Bendraudami su senjorais, jaunimas rinks įvairias žoleles, jas klijuos į herbariumus ir aprašys – pažindinsis. Saulės raštas – lengvai paslaptingas nuotykis „pasidaryk pats keliu“, savo paprastumu ir nuostabiais rezultatais naikinantis ribą tarp meno ir gyvenimo, leidžiantis ir labiausiai skubantiems pasprukti iš kasdienybės rutinos.

Projektas „Kartų dialogas“ bus palaikytas kūrybininkų paslaugomis.

 

Projektas „Iš visų pašalių” l Šančiai

No Name Studio bendruomenė jungia asmenų, baigusių Užimtumo tarnyboje organizuojamus fotografijos kursus, grupę. Tai bedarbiai, profesinę reabilitaciją praėję asmenys, profesionalūs fotografai, fotomenininkai. Prie bendruomenės prisijungs ir šiuo metu Kaune gyvenantys studentai iš užsienio. Studija kartu su Šančiuose A. Juozapavičiaus 31G įsikūrusiomis menininkų dirbtuvėmis kviečia į tarpdisciplininio meno projektą. Projekto metu bus jungiami įvairūs menai: fotografija, performansas, skulptūra, tapyba. Šančiai – ypatingas rajonas, kuriame galima pasisemti įkvėpimo įvairiomis kūrybinėmis kryptimis. Tai ir istorinė vieta, ir specifinė architektūra, ir išskirtiniai gyventojai. Menininkai visą mėnesį tyrinės Šančius įvairiais aspektais.

Projekto metu bendruomenė rinksis socialines ir kūrybines temas, kurias atlikdami, menininkams padedant, nagrinės Šančių rajono specifiką. Baigiamasis renginys – fotografijų parodos atidarymas, kurią sudarys didelio formato drobės (tentai), pakabintos buvusių kareivinių kieme tarp medžių, performansas Šančių kareivinių pastate ir kieme bei koncertas kareivinių kieme. Projektas stengsis sujungti visuomenės „pakraščiuose“ esančias grupes: ilgalaikius bedarbius, netradicinių menų atstovus, Šančių menininkus, užsienio šalių studentus, besimokančius Kaune. Meninio projekto metu bus ieškoma ryšio tarp dalyvaujančių fotografų, užsienio studentų, menininkų ir rajono bendruomenės. Projektas „Iš visų pašalių” – tai iššūkis, bandantis meną pakviesti išeiti iš dirbtuvių į visuomenę.

Projektas bus palaikytas kuravimo, performanso ir fotografijos dirbtuvių organizavimo paslaugomis.

 

Atgaivinkime Zapyškio pažintinį taką l Zapyškis

Atgaivinkime Zapyškio pažintinį taką Zapyškis dėl infrastruktūros plėtros pritraukia vis daugiau svečių, tačiau atvykusiems į Zapyškį svečiams nelabai yra ką savarankiškai veikti. Ši bendruomenės iniciatyva sieks atgaivinti seną pažintinį ekologinį-geologinį taką ir tuo pačiu pagerbs bei visuomenei pristatys tako iniciatorę, buvusią Zapyškio pagrindinės mokyklos geografijos mokytoją.

Su bendruomenės ir menininkų pagalba norima sukurti naują, patrauklų ir šiuolaikišką pažintinį taką, kuris atskleistų žmonėms (ne tik turistams, bet ir vietiniams gyventojams), koks įdomus ir jaukus yra Zapyškis. Į visus Zapyškio lankytinus objektus bus bandoma pažvelgti vaikų ir vietos žmonių akimis. Pagal surinktus senolių pasakojimus, vaikai su menininkų pagalba sukurs meno kūrinius, kurie bus pritvirtinti šalia lankytinų objektų. Objektų istorija bus užrašyta ir užkoduota QR kodu. Suradę punktą ir nuskanavę QR kodą, lankytojai bus paraginti sužinoti daugiau apie tą vietą, menininką ir sąsajas su „Kaunas 2022“. Tuo tikslu bus rengiama nemokama dienos stovykla, kurios metu vaikai klausysis istorijų ir kartu su menininku kurs iliustracijas, o savanoriai jaunuoliai padės kuruoti stovyklos veiklas. Projektas paskatins skirtingo amžiaus grupių bendradarbiavimą, stiprins bendruomenės identitetą, ragins didžiuotis savo miesteliu ir jo istorija. Naujakuriai labiau įsitrauks į miestelio gyvenimą, o miesto svečiai skatins ekonominę miestelio plėtrą.

Projektas bus palaikytas menininkų–kūrybininkų paslaugomis.

 

Projektas 23/30 l Kauno centras

Projektas 23/30 Miesto erdvė gali skatinti kūrybą, bendravimą, kultūrinę veiklą ir mažinti socialinę atskirtį. Tuo neabejodami tiki ir iniciatyvos „Projektas 23/30” autoriai. Ši iniciatyva siekia prikelti apleistą kampą ties Gedimino g. 30 ir Kęstučio g. 23 bendruomenės gyvenimui. Galutinis projekto tikslas – renovuoti minėtą gatvių kampą, įgyvendinant bendruomenės sukurtą viešosios erdvės viziją, kuri atitiktų įvairių asmenų poreikius, skatintų socializaciją ir galėtų tapti kūrybinės veiklos vieta.

Pokalbiai su Centro bendruomene parodė, jog labai reikia vietos, kur žmonės galėtų susitikti, kur vyresni žmonės galėtų prisėsti ir pabūti kartu, kur aplinkinių įstaigų atstovai gražiu oru galėtų išeiti papietauti, kur galėtų koncertuoti gatvės muzikantai ar vykti kultūriniai renginiai. Minima erdvė yra vieša, tačiau apleista ir kol kas funkcionuoja kaip improvizuota automobilių stovėjimo aikštelė, o bendruomenė norėtų šią erdvę atsikovoti. Įtraukiant gyventojus į kūrybines dirbtuves ir dialogą apie jų santykį su miesto erdve bei vienas kitu, bus auginamas bendruomenės narių solidarumas, stiprinami bendruomeninės ryšiai. Šalia esantys B2O ir Punto Jazz barai yra puikios kultūrinės bazės, prisidėsiančios prie naujos viešosios erdvės vizijos formavimo.

Projektui bus suteiktas fasilitatorius, kuris ves bendruomenės konsultacijas bei menininkai, kurie sukurs vizualizacijas ir vaizdo instaliaciją.

 

Nekantraudami laukiame, kada prasidės bendruomeninių iniciatyvų įgyvendinimo procesas.

O visas kitas Kauno miesto ir rajono bendruomenes kitais metaisir vėl kviesime dalyvauti „Visi kaip vienas“ projekte!